Powiększanie tekstu
Wersja kontrastowa

Centrum Kreatywności TALENT w mediach

Przedstawiciele UNICEF-u odwiedzili Wrocław. Współpraca z miastem trwa

We wtorek (20 lutego) nasze miasto odwiedzili przedstawiciele UNICEF-u, którzy wspierają m.in. wrocławską edukację. Uroczystości rozpoczęły się z samego rana w Centrum Kreatywności Talent przy ul. Jedności Narodowej, gdzie oprócz przemówień i powitania gości, była też część artystyczna przygotowana przez dzieci z Ukrainy.

Cały artykuł można przeczytać na oficjalnej stronie miasta Wrocławia: wroclaw.pl

Zaczynamy rekrutację na zajęcia w Centrum Kreatywności Talent na rok szkolny 2023/2024Zdjęcie zachęcające do rekrutacji na zajęcia w CKT

26 czerwca rozpoczyna się rekrutacja na bezpłatne zajęcia w świetnie wyposażonych pracowniach Centrum Kreatywności Talent. Pierwsza w Polsce i jedyna we Wrocławiu placówka zajmująca się systemową i bezpłatną diagnozą dzieci zdolnych zaprasza uczniów wrocławskich szkół, którzy chcą odnaleźć i rozwijać swoje talenty.

Więcej można przeczytać w artykule pani Beaty Turskiej na oficjalnej stronie miasta Wrocławia: wroclaw.pl

Otwarcie zmodernizowanej auli w Centrum Kreatywności Talent

W czwartek, 18 maja, odbyło się uroczyste otwarcie nowej sceny w Centrum Kreatywności „Talent” o czym można przeczytać na oficjalnej stronie miasta Wrocławia: wroclaw.pl Zdjęcie ilustrujące występ dzieci z okazji otwarcia auli w CKT

Cieszymy się, że jako organizacja możemy pomagać w tak trudnym czasie i właśnie w takiej formie, jak to dzisiaj miało tutaj miejsce. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy pomagać dzieciom, bo każdy jest tym dotknięty. Miło pomagać tak wspaniałym ludziom.
Jason Andrew, Infosys BPO LtdDla Ukraińców potrzebna jest nie tylko pomoc doraźna, oni muszą kultywować swoją kulturę, rozwijać pasję swoich dzieci. Zdecydowaliśmy się na zrobienie profesjonalnej sceny, takiej przestrzeni wystawowej, aby dzieci poczuły się ważne, szczególnie te, którą biorą udział w projektach plastycznych czy artystycznych.
Izabela Suleja, dyrektor Centrum Kreatywności TALENT

Nowa scena dla dzieci i młodzieży w Centrum Kreatywności Talent już otwarta!

Centrum Kreatywności Talent stworzyło u siebie miejsce ze sceną i przestrzenią wystawienniczą, gdzie prezentowana będzie twórczość młodych ludzi – z Polski i Ukrainy. Artykuł na stronie internetowej STREFA MIAST.

Centrum Kreatywności „Talent” przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu stworzyło u siebie miejsce ze sceną i przestrzenią wystawienniczą, gdzie prezentowana będzie twórczość młodych ludzi – z Polski i Ukrainy. W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie nowej sceny.

Zajrzyj z nami do pracowni renowacji mebli, w której pracują… dzieci!

Tak zatytułowany jest artykuł przedstawiający aktywność dzieci w Pracowni renowacji mebli w Centrum Kreatywności Talent. Zapraszamy do lektury: wroclaw.pl

Zajęcia w Pracowni renowacji mebli. Pan Marek Wandałowski i jego podopieczna Ania DanilczukNie zajmujemy się tu meblami, które trafią do Luwru, ale zwyczajnymi, przyniesionymi z domu krzesłami, szafkami, półkami. Najważniejsze jest to, by mebelek był drewniany, żadne płyty czy sztuczne tworzywa nie wchodzą w grę. Uczestnicy zajęć naprawiają je pod moim okiem, korzystając z dostępnych w pracowni materiałów, a potem mogą je ze sobą zabrać. Dlaczego to robią? W szkołach nie ma już prac ręcznych, a wiele z tych dzieciaków ma duże zdolności manualne. Warto je rozwijać.
Marek Wandałowski, który prowadzi zajęcia w pracowni renowacji mebliCentrum Kreatywności „Talent” to placówka otwarta. Oferuje różnorodne zajęcia uczniów wszystkich wrocławskich szkół. Dostępna jest także dla dzieci spoza miasta, które uczęszczają do wrocławskich placówek oświatowych. 
Agnieszka Sudoł, pedagog z Centrum Kreatywności Talent

Centrum Kreatywności TALENT. Zakończyło się dostosowanie budynku do potrzeb p.poż

Zakończyły się prace przy dostosowaniu budynku przy ul. Jedności Narodowej do potrzeb p.poż. Mieści się w nim Centrum Kreatywności TALENT. Artykuł na stronie internetowej tuDolnySlask.info

Kolaż zdjęć CKT

Wizyta Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka w Centrum Kreatywności Talent

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk odwiedził Centrum Kreatywności Talent. O swojej wizycie poinformował w mediach społecznościowych (Facebook). Dziękujemy za docenianie naszych inicjatyw i miłe słowa.Strona Facebook-owa Jacka Sutryka z wizyty w CKT

„Noc Harry'ego Pottera” w Centrum Kreatywności Talent we Wrocławiu

Fundacja Ukraina zorganizowała dla dzieci prawdziwe święto magii i czarów. Wieczór integracyjny dla 67 dzieci uczących się on-line w ramach ukraińskiego systemu oświaty w Centrum Nauki Zdalnej odbył się w Centrum Kreatywności Talent we Wrocławiu. Na uczestników spotkania czekała magiczna wyprawa, dyskoteka oraz wspólne gry i zabawy. Oczywiście uczniom zawsze towarzyszyli nauczyciele z Ministerstwa Magii. Celem wydarzenia była pomoc dzieciom w odkryciu ich zainteresowań i talentów, poszerzenie kręgu znajomych oraz stopniowe otwieranie się na świat po negatywnych doświadczeniach wojny. Wieczór z Harrym Potterem w CKT

„Noc Harry'ego Pottera” w Centrum Kreatywności Talent we Wrocławiu

Wieczór z Harrym Potterem w CKTGaleria zdjęć

*** Materiał filmowy pochodzi ze strony internetowej oraz mediów społecznościowych Fundacji Ukraina i CUKR - Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju.

Integracja podmiotów środowiska lokalnego na rzecz pomocy Ukraińcom uciekającym z terenów ogarniętych wojną.

Screen strony Nadodrze Buisness Point

Więcej informacji na stronie internetowej Nadodrze Buisness Point

Tworzenie punktu recepcyjnego w Centrum Kreatywności Talent dla uchodźców z Ukrainy.
Screen strony Radio Rodzina

Więcej informacji na stronie internetowej Radio Rodzina

Prezentacja projektu memoratywnego „Las Pamięci. Zbrodnia Stanisławowska” – Wrocław, 8 października 2021

8 października 2021 r. w Centrum Kreatywności Talent odbyło się odsłonięcie tablicy upamiętniającej mord na inteligencji stanisławowskiej w 1941r. Uroczystość została zrelacjonowana na stronie internetowej Centrum Kreatywności Talent oraz oficjalnej stronie Instytutu Pamięci Narodowej/Wrocław.

Skrót do artykułu na stronie IPN

Print screen strony internetowej aktualności IPN Wrocław

Zobacz także:

Strona korzysta z plików cookies, aby zwiększyć dostępność serwisu dla osób niepełnosprawnych.