Powiększanie tekstu
Wersja kontrastowa

Aktualności

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD W CENTRUM KREATYWNOŚCI TALENT

Nagrody w pierwszej edycji Konkursu literacko-plastycznego

zostały uroczyście rozdane!

Honory gospodarza uroczystości pełniła Pani Izabela Suleja - dyrektor Centrum Kreatywności Talent we Wrocławiu.

W finałowej gali konkursu uczestniczyli: Pani Joanna Biale oraz Pan Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji Miasta Wrocławia.

Laureaci zmagań literacko-plastycznych otrzymali nagrody i dyplomy oraz listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Wrocławia - Pana Jacka Sutryka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

3 lipca 2021 | Zobacz zdjęcia


Ogłoszenie wyników konkursu literacko- plastycznego "ZABAWA SŁOWEM SŁOWEM MALOWANE"

Informacja o konkursie. Niebieskie tło, logo CKT oraz nazwa konkursu podzielona na dwa człony: Zabawa słowem w kolorze czarnym oraz Słowem malowane w kolorze niebieskim.

Z radością ogłaszamy wyniki konkursu literacko- plastycznego "ZABAWA SŁOWEM SŁOWEM MALOWANE" zorganizowanego pod honorowym patronatem Pana Jacka Sutryka - Prezydenta Miasta Wrocławia.

Wystawa prac oraz wręczenie nagród odbędzie się 02.07.2021 o godzinie 10.00

w Centrum Kreatywności Talent we Wrocławiu

W wyniku głosowania Publiczności nagrodę GRAND PRIX zdobył

ERYK ŁUKASZEWICZ

za plastyczną interpretację wiersza Jana Brzechwy pt. "Ślimak"

Eryk Łukaszewicz, 0-IV, 6,5 lat, Brzechwa „Ślimak”

JURY obradowało w następujących składach:
część literacko-aktorska konkursuczęść plastyczna konkursu
1. Anna Markowska – Absolwentka Historii Sztuki, Pracy Socjalnej i Pedagogiki, Uniwersytet Gdański.
2. Paweł Kutny - Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie - Filia we Wrocławiu. Przez lata związany z teatrem Ad Spectatores.
3. Ewa Suleja - Absolwentka Filologii Polskiej w Uniwersytecie Wrocławskim oraz Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży na Akademii Teatralnej we Wrocławiu.
1. dr Andrzej Kabat - Wykładowca Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
2. Artur Szabatowski - Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, opiekun Pracowni graficzno-technicznej.
3. Danuta Pilch - nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, opiekun Pracowni dziecka młodszego.

JURY przyznało następujące miejsca:

CZĘŚĆ LITERACKO - AKTORSKA

Kategoria wiekowa: uczniowie klas 0 – IV

I miejsce
Amelia Bożek

Amelka Bożek_Żaba_J.Brzechwa

II miejsce
Kornelia Płóciennik

Kornelia Płóciennik_Na straganie_J.Brzechwa

III miejsce
Barbara Kobiela

Barbara Kobiela_Leń_J.Brzechwa

Kategoria wiekowa: uczniowie klas V – VIII

Kategoria wiekowa: młodzież ze szkół ponadpodstawowych

CZĘŚĆ PLASTYCZNA

Kategoria wiekowa: uczniowie klas 0 – IV

I miejsce
Nina Turek

Nina Turek, 0-IV, 11 lat, Brzechwa „Stonoga”

II miejsce
Agata Drozdowicz

Agata Drozdowicz, 0-IV, 8 lat, Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”

III miejsce
Eryk Łukaszewicz

Eryk Łukaszewicz, 0-IV, 6,5 lat, Brzechwa „Ślimak”

Kategoria wiekowa: uczniowie klas V – VIII

I miejsce
Ewelina Peniuk

Ewelina Peniuk, V-VIII, Szymborska „Koniec i początek”

II miejsce
Patrycja Grzybek

Patrycja Grzybek, V-VIII, 10 lat, Szymborska „Portret kobiecy”

III miejsce
Natalia Asajewicz

Natalia Asajewicz, V-VIII, 11 lat, Szymborska „Nicość”

Kategoria wiekowa: młodzież ze szkół ponadpodstawowych

I miejsce
Adriana Opas

Adriana Opas, 15 lat, Tokarczuk „Zagubiona dusza”

II miejsce
Martyna Klepuszewska

Martyna Klepuszewska, 16 lat, Tokarczuk „Bieguni”

WYRÓŻNIENIE KONKURSOWE

Nina Turek i Mikołaj Siwczyński

Nina Turek, 0-IV, 11 lat, J.Brzechwa „Stonoga”Mikołaj Siwczyński, 0-IV, 9 lat, J.Brzechwa „Na straganie”

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Informacja: Wrocław miasto spotkań
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Wrocławia.

9 czerwca 2021


WAKACYJNE WARSZTATY KREATYWNOŚCI

Zapraszamy do udziału w WAKACYJNYCH WARSZTATACH KREATYWNOŚCI !

termin realizacji: 23.08 - 27.08 2021r

godzina:15.00 - 17.00

grupa (12 osób): młodzież szkolna klasy V-VIII

Rekrutacja trwa do 16.08.2021 do godziny 12.00 lub zapełnienia miejsc w grupie.

Wszystkie druki należy wypełnić czytelnie, drukowanymi literami.

KARTA_ZGŁOSZENIA_UCZESTNIKA_2021

REGULAMIN_UCZESTNIKA_2021

Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w sekretariacie Centrum Kreatywności Talent lub elektronicznie na adres:

sekretariat.ckt@wroclawskaedukacja.pl

W przypadku elektronicznych zapisów na zajęcia Rodzic/Prawny opiekun zobowiązany jest do dostarczenia oryginałów dokumentów do sekretariatu Centrum Kreatywności Talent przed rozpoczęciem zajęć.

Powszechnie wiadomo, że dzieci i młodzież najchętniej uczą się przez zabawę. Dlatego właśnie nasze wakacyjne warsztaty kreatywności pobudzają wyobraźnię, zachęcają do podejmowania wyzwań oraz rozwijają umiejętność pracy w grupie i zdrową rywalizację. W czasie twórczych zajęć młodzież pozna interesujące sposoby na spędzenie czasu, bez wykorzystania do tego smartfonów, komputerów czy innych urządzeń elektronicznych. Źródłem inspiracji są publikacje Profesora Krzysztofa J. Szmidta, prekursora twórczej edukacji i edukacji ku twórczości, propagatora innowacyjnych sposobów na zabawę i edukację.

29 czerwca 2021


ODWOŁANIE ZAJĘĆ

UWAGA! ODWOŁANIE ZAJĘĆ!

Informujemy o odwołaniu zajęć w Pracowni praktycznej nauki języków obcych do dnia 14.07.2021

21 czerwca 2021


Wyniki 35 Memoriału Mistrza Czesława Błaszczaka

35 Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka.
(źródło:https://blaszczak.muks-srodmiescie.pl)

(źródło:https://blaszczak.muks-srodmiescie.pl)

Zakończył się 35 Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka!

W najmłodszej grupie A (do lat 8), która jednocześnie została rozegrana jako Mistrzostwa Dolnego Śląska do lat 8 najlepsi okazali się:
1. Armin Wład 6/7
2. Maksymilian Janeczek 6/7
3. Miłosz Zajadlak 5/7
wśród dziewcząt najlepsza okazała się Aleksandra Orłowska, która zdobyła 5 pkt, co dało 6 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Najlepszymi zawodnikami Mistrzostw Dolnego Śląska okazali się:

ChłopcyDziewczynki
1. Maksymilian Janeczek1. Aleksandra Orłowska
2. Miłosz Zajadlak2. Katsiaryna Klintsevich
3. Adrian Szydłowski3. Julia Olszańska

W grupie B (do lat 11) najlepsi okazali się:
1. Witold Lechowski 6,5/7
2. Nikodem Bieroński 6/7
3. Jakub Romero-Sobas 5/7
4. Kaja Rządkowska 5/7
5. Michalina Popczyńska 5/7.

W grupie C (do lat 16) zwyciężyli:
1. Jakob Matthaei 6,5/7
2. Szymon Trochimczuk 6,5/7
3. Leon Chris Ehring 5/7
4. Krzysztof Nagły 5/7
5. Wojciech Nagły 4,5/7
6. Maja Popczyńska 4,5/7 – najlepsza zawodniczka

W grupie OPEN najlepsi okazali się:
1. Maurycy Żerebiec 6/7
2. Abdel-Azziz Dahche 6/7
3. Kamil Gałuszka 5/7
4. Mateusz Bednarczyk 5/7
5. Tymon Jaworski 5/7

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie

Memoriału Błaszczaka: blaszczak.muks-srodmiescie.pl oraz w serwisach turniejowych:

10 czerwca 2021


Archiwum wiadomości

Strona korzysta z plików cookies, aby zwiększyć dostępność serwisu dla osób niepełnosprawnych.