Powiększanie tekstu
Wersja kontrastowa

Archiwum

NOWY KONKURS PLASTYCZNY

"POMALUJ ŚWIAT NA NIEBIESKO" - to nowy konkurs plastyczny.

Popatrz na świat inaczej pomaluj go na niebiesko. Co by było gdyby w ciągu jednego dnia pozamieniać kolory roślinom, przedmiotom, które są przez nas kojarzone wyłącznie z jednym kolorem, czy świat wyglądałby piękniej? Tego nie wiemy, pewne jest, że byłby inny.

Nawiązując do akcji "Polska na niebiesko", której celem jest zwiększanie świadomości społecznej o zaburzeniach autystycznych, ogłaszamy konkurs plastyczny "POMALUJ ŚWIAT NA NIEBIESKO". Wśród osób z autyzmem jest wiele uzdolnionych artystycznie, matematycznie, wokalnie. Zastanówmy się jaki jest świat osób autystycznych, które często odczują inaczej, postrzegają to co jest nam znane zupełnie odmiennie, a przy tym są bardzo wrażliwe i często uzdolnione manualnie i plastycznie. Spróbuj ten świat opisać językiem plastycznym, przenieść na papier...

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Wszystkich, którzy w sposób twórczy i kreatywny chcą spędzić czas, nie zrażając się obowiązkiem odosobnienia.

Prace można dostarczyć w formie dokumentacji fotograficznej (tiff, jpg, pdf) przesyłając na wskazany adres mailowy: pracowniatech@talent.wroclaw.pl

NOWY KONKURS PLASTYCZNY

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Kolor niebieski da osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepszą przyszłość.

Każdy może wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, propagować logo akcji w Internecie (np. na Facebooku), a także wesprzeć finansowo organizacje działające na rzecz osób z autyzmem (np. przekazując im 1% podatku lub darowiznę).

Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem. Dowiedz się więcej o autyzmie na: www.synapsis.org.pl, www.facebook.com/fundacja.synapsis.

link do strony z informacjami o autyźmie:

https://www.polskananiebiesko.pl/

3 kwietnia 2020 | Powrót do spisu wiadomości

Strona korzysta z plików cookies, aby zwiększyć dostępność serwisu dla osób niepełnosprawnych.